Nasze hotele

Informacje

NAJPIĘKNIEJSZE STOLICE EUROPY 830,00 PLN

NAJPIĘKNIEJSZE STOLICE EUROPY

WIEDEŃ I PRAGA


PRAGA - niewiele miast w Europie może pochwalić się taką ilością i tak dobrą kondycją zabytków jak Praga. Najlepszym sposobem poznania Pragi są spacery po krętych i urokliwych uliczkach zabudowanych średniowiecznymi kamieniczkami. Legenda głosi, że księżniczka Libusza stanęła nad Wełtawą i oznajmiła: Widzę miasto, którego sława sięgnie gwiazd, a zwać się ono będzie Praha /po czesku „próg” /. WIEDEŃ - słynie z okazałych i imponujących zabytków. Architektura Wiednia zadziwia lekkością i subtelnością - zwaliste, przytłaczające gmaszyska, którymi zarzucone są śródmieścia innych stolic, w Wiedniu byłyby nie do pomyślenia. Kto chociaż raz był w Wiedniu, ten tylko czeka na okazję lub pretekst, by do niego wrócić. Wiedeń to miasto pełne historycznych zabytków, ale również centrum rozrywki.


PROGRAM RAMOWY:


1 dzień wyjazd z kraju rano, przyjazd do Pragi w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po Starym Mieście: Josefów, Rynek Staromiejski, Ratusz, Kościół N.M.P., Most Karola, Dzielnica Żydowska. Obiadokolacja i nocleg.


2 dzień śniadanie. Zwiedzanie Pragi z przewodnikiem: kompleks zamkowy Hradczany /Plac Loretański, Hradczański, Katedra św. Wita, Zamek Królewski, kościół św. Jerzego/, Złota Uliczka, Mala Strana. Nowe Miasto - Targ Owocowy, Teatr Stanowy, Plac Wacława i Brama Prochowa. Po południu Wyszehrad - legendarna dzielnica rodu Przemyślidów - Rotunda, Kościół Św. Piotra i Pawła oraz cmentarz zasłużonych. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.


3 dzień śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Wiednia. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po Wiedniu. Obiadokolacja i nocleg.


4 dzień śniadanie. Wyjazd na Wzgórze Kahlenberg w Lasku Wiedeńskim oglądanie panoramy Wiednia, Kościół św. Józefa, pamiątki po Janie III Sobieskim. Po południu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Park Miejski, pomnik Straussa, Karlsplatz, Karlskirche, Opera, Parlament, Ratusz, Hundertwasserhaus /"Bajkowy dom"/, Katedra św. Szczepana, Stary Uniwersytet, dom "Pod Bazyliszkiem", Dzielnica Grecka. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną.


5 dzień przyjazd do kraju w godzinach rannych.


TERMIN: do uzgodnienia


CENA ZAWIERA: • zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu w Pradze, 1 w hotelu w Wiedniu /pokoje z łazienkami / • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje • transport: autokar klasy LUX (wc, barek, video) • ubezpieczenie: KL i NNW • przewodnik po Pradze i po Wiedniu • opieka pilota

Galeria zdjęć